Strona główna > Sztuczna Trawa

Zapraszamy do składania zamówień telefonicznie lub mailowo.

Sztuczna trawa na taras, balkon

 

Sztuczna trawa, to nic innego jak wykładzina w rolce, która ma imitować naturalną trawę. Tej nie są straszne żadne warunki atmosferyczne, w tym zmienna temperatura. Tak naprawdę, może być ona użytkowana przez dwanaście miesięcy w roku. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na promieniowanie słoneczne UV, przepuszczalność wody, a także w zależności od danego modelu – dobra, a nawet i doskonała jakość wykonania. Z uwagi na wszystkie właściwości sztucznej trawy, klient ma możliwość zastosowania jej, aby czerpać z pełnego relaksu oraz wszystkiego co najlepsze w spędzaniu wolnych chwil. Oferowane trawy dostępne są w rolkach o różnej szerokości, co warunkuje zarówno konkretny model, jak i producent. W praktyce rozpiętość może wahać się w przedziale od 133 do 400 cm. 

Poszczególni producenci mogą zapewnić nam gwarancję na swoje produktu, w zależności od konkretnego modelu trawy. Ta może wynosić nawet do dwudziestu lat, a jest to okres zupełnie niespotykany w produktach konkurencyjnych, jak chociażby w wypadku kompozytowej deski tarasowej. Ogromną zaletą sztucznej trawy jest to, że nie wymaga zbytniej pielęgnacji, tak jak w wypadku tej naturalnej, a zatem przez cały rok może cieszyć nas swą soczystą zielenią. Wielki atut to także jej natychmiastowy efekt. Kiedy tylko zostanie ułożona to od razu prezentuje się bardzo dobrze i wcale nie trzeba czekać aż dojdzie do jej wzrostu, dbać, pielęgnować i podlewać. Jest kompletnie bezobsługowa. Co warto nadmienić, wszystkie trawy sztuczne dostępne na naszej stronie, to produkty wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej.

Produkty z tworzyw sztucznych, bezpiecznych dla ludzi oraz środowiska naturalnego

W zachodnich krajach, sztuczna trawa jest bardzo wysoko ceniona przez konsumentów, a to wszystko z uwagi na swe walory estetyczne, ale i właściwości – może być stosowana zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie, czy też na balkonie. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby była ona wykorzystywana wewnątrz pomieszczeń jako instalacja ozdobna. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sztuczna trawa na taras lub balkon w postaci zielonej wykładziny, wręcz idealnie współgra z otoczeniem, a sama trawa ozdobna sprawia wrażenie, jakbyśmy znajdowali się na leśnej polanie lub w ogrodzie. Sztuczna trawa jest doskonałym rozwiązaniem w wypadku podłogi, gdzie występują trudności podczas pielęgnacji naturalnej trawy, jak chociażby centrum miasta lub osiedle. Kiedy zależy nam na stworzeniu najlepszej przestrzeni do wypoczynku na tarasie bądź balkonie, konieczne należy rozważyć to rozwiązanie.

Wykładzina ze sztucznej trawy – jak jest zbudowana?

Sztuczna trawa to wykładzina syntetyczna, która złożona jest z elastycznego, a jednocześnie mocnego podkładu oraz tkanych włókien. Perforowanym podkładem jest siatka, którą pokrywa warstwa lateksu, poliuretanu, lub też kauczuku, a dzięki temu może przepuszczać wodę. Fibrylowane włókna to skręcona, ale też ponacinana taśma przypominająca plaster miodu. Rozszczepione włókna tworzą zamkniętą powierzchnię. Ozdobna trawa może posiadać odmienną grubość runa, która wynosi zwykle od 20 do 52 milimetrów. Sztuczna trawa prezentuje się bardzo dekoracyjnie, a przy tym nie żółknie, nie niszczy się, a ustawione na niej meble ogrodowe nie pozostawiają charakterystycznych, wytartych miejsc. 

Ozdobna trawa na balkon

Sztuczna trawa to wyjątkowo popularny element chociażby w wypadku letnich ogródków restauracyjnych, ponieważ nie tylko gwarantuje bardzo przyjazny klimat, ale też ciekawą strefę relaksu dla przybywających gości. Bardzo chętnie wykorzystuje się ją także jako wykładzinę w różnego rodzaju kącikach zabaw dla dzieci, gdzie działając jak lekki amortyzator upadków może dawać dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo, zielony kolor znany jest ze swych relaksacyjnych właściwości, daje wytchnienie oczom oraz pozwala odzyskać równowagę. Wszystko to sprawia, że będzie to idealne rozwiązanie na każdy taras lub balkon. Sztuczną trawę przycina się z rolki na wymiar, a jej proces montażu jest wyjątkowo łatwy.

Sztuczna trawa i jej największe zalety, które mogą nas do niej przekonać

  • Jest ona uniwersalnym podłożem, które zawsze można wykorzystać na zewnątrz i to bez względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne.
  • Sztuczna trawa jest bardzo łatwa w utrzymaniu, a także w procesie codziennego czyszczenia. Nie ulega szybkiemu zniszczeniu, dlatego z powodzeniem ustawimy na niej swoje meble ogrodowe.
  • Bardzo łatwy montaż, gdyż wystarczy jedynie ją odpowiednio ułożyć i przymocować wysokiej jakości klejem montażowym.
  • Miękka faktura, która skutecznie ochroni nasze dzieci przed urazami, a także zamortyzuje ich upadki, zapewniając długie godziny bezpiecznej zabawy.
  • Wysoka wartość estetyczna i natychmiastowy efekt, żywej zielonej i zdrowej trawy. Doskonale sprawdzi się na przestrzeniach komercyjnych, ale też na naszych przestrzeniach prywatnych, w domowym zaciszu. 
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Jeśli zastanawiasz się nad projektem swojej podłogi, nie wiesz ile m2 potrzebujesz lub po prostu chcesz wycenić konkretne zamówienie
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Kliknij ?, aby poznać naszą politykę prywatności i cookies. alt alt