Strona główna > Wycieraczki i maty obiektowe

Maty przemysłowe i maty na podłogę

Maty przemysłowe spełniają specjalistyczne wymagania środowisk pracy w obiektach o różnym charakterze.
Wysokie oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jak również aspekt wizerunku firmy, która zapewnia swoim pracownikom bezpieczne, eliminujące zmęczenie, ograniczające ubytki na zdrowiu stanowiska pracy zadecydowały o wprowadzeniu do użytkowania mat przemysłowych. Są one stosowane terenie obszarów produkcyjnych, obiektów komercyjnych i publicznych.

W naszej ofercie znajdują się następujące maty przemysłowe:

 

  •  Wykładziny i chodniki przemysłowe o bardzo szerokim spektrum zastosowania, poza właściwościami antyzmęczeniowymi oraz antypoślizgowymi stanowiącymi ochronę zdrowia pracownika, służą do zabezpieczenia podłóg i ciężkiego sprzętu przed uszkodzeniem, mogą także służyć jako podesty antywibracyjne. Tego typu maty przemysłowe posiadają doskonałą wytrzymałość na ścieranie, rozdzieranie i są odporne na rozcieńczone kwasy i zasady.
  • Maty antyzmęczeniowe stosowane są w celu poniesienia wydajności pracy, zwiększenia zadowolenia pracowników, redukcji ilości absencji i chorób przewlekłych będących wynikiem długiego czasu przebywaniem w pozycji stojącej. Miejsca zastosowania tych produktów to stacjonarne stojące i siedzące stanowiska pracy, stanowiska pakowania i oczekiwania w zakładach przemysłowych przy liniach produkcyjnych, montażowych, w magazynach logistycznych, a także w obiektach komercyjnych (hotelach, sklepach, bankach, restauracjach). Maty antyzmęczeniowe mogą być używane w środowisku suchym oraz mokrym i zaolejonym.
  • Maty do obszarów mokrych i zaolejonych (Maty antypoślizgowe) są odporne na działanie większości olejów, smarów oraz roztworów do mycia i jednocześnie służą do ich odprowadzenia ze stanowiska pracy, chroniąc pracownika przed poślizgnięciem i upadkiem. Posiadają właściwości antyzmęczeniowe i antypoślizgowe. Bardzo często są stosowane na terenie obszarów mokrych i zaolejonych
    w zakładach przemysłowych przy liniach produkcyjnych i montażowych w tym przy obróbce metali.
  • Maty podłogowe dla przemysłu spożywczego i gastronomii przystosowane zostały do użycia w środowisku narażonym na działanie olejów roślinnych, tłuszczów zwierzęcych, krwi, białka, itp. jak również niskiej temperatury otoczenia. Chronią one pracownika przed poślizgnięciem i upadkiem oraz izolują jego ciało przed chłodem pochodzącym z posadzki, zapewniając tym samym lepszy komfort pracy. Maty dla przemysłu spożywczego i gastronomii pełnią także funkcję ochronną dla posadzki zabezpieczając ją przed działaniem odpadów biologicznych oraz  spadającymi przedmiotami, a przedmioty te przed stłuczeniem, uszkodzeniem. Najczęściej stosowane są
    w przetwórstwie żywności (mięso, ryby), profesjonalnych kuchniach oraz barach.

HIGIENICZNE MATY BASENOWE dedykowane głównie do użycia na terenie publicznych i prywatnych obiektów rekreacyjnych typu aquaparki, pływalnie i baseny, SPA, sauny, jak również innych miejsc wyposażonych w szatnie, przebieralnie, łaźnie i natryski (pomieszczenia socjalne, zakłady karne).
Higieniczne maty antypoślizgowe mają za zadanie ochronę przed poślizgnięciem na śliskiej powierzchni oraz izolację ciała od zimnej posadzki. Dodatkowo, dzięki pokryciu powłoką antybakteryjną zapobiegają wzrostowi i przenoszeniu bakterii oraz chorób skóry plus zapewniają utrzymanie higieny w miejscu użytkowania.

 MATY WEJŚCIOWE a wśród nich zewnętrzne wycieraczki gumowe mające na celu zapobieganie potknięciom i poślizgnięciom użytkowników wszelkiego rodzaju obiektów komercyjnych i publicznych. Zapewniają one odprowadzenie wody nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, usuwają z podeszew butów brud, żwir i błoto, nie dopuszczając do ich wniesienia do budynku. Posiadają funkcje ułatwiające przesuwanie kółek wózków sklepowych, inwalidzkich, walizek itp.

POTRZEBUJESZ POMOCY?
Jeśli zastanawiasz się nad projektem swojej podłogi, nie wiesz ile m2 potrzebujesz lub po prostu chcesz wycenić konkretne zamówienie
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Kliknij ?, aby poznać naszą politykę prywatności i cookies. alt alt