Gdzie sprawdzą się podłogi w wykładziny dywanowe?

Miękkie wykończenie posadzki będzie odpowiednie dla różnych pomieszczeń, a to chociażby ze względu na właściwości izolujące hałas. Bardzo często spotkamy je np. w pomieszczeniach biurowych, ale też wszędzie tam, gdzie konieczne może okazać się tłumienie kroków lub utrzymanie ciepła. W każdym takim miejscu, wykładzina dywanowa będzie dobrym rozwiązaniem.

Wykładziny dywanowe oraz płytki dywanowe to idealne wyjście dla biur typu open space. Wszystko po to, aby każdy pracownik nie odczuwał pewnego dyskomfortu, który generuje niestety zimna i twarda posadzka. Jakie inne pomieszczenia będą jeszcze odpowiednie, aby zastosować w nich wykładziny dywanowe?

 

Wykładzina do sypialni

Rozwiązanie dywanowe to jak już wyżej wspominaliśmy idealna wykładzina do biura, ale też dobra wykładzina do sypialni. Wykończenie podłogi w tym stylu doskonale sprawdza się tam, gdzie ma być ciepło, przytulnie oraz cicho. Sypialnia do dodatkowo miejsce, po którym zwykle chodzimy boso, a kiedy opuszczamy ciepłe łóżko, nie chcemy przecież stawać na twardą i zimną posadzkę.

 

Wykładzina do salonu

Tak jak w przypadku sypialni, podłoga w naszych pokojach dziennych wręcz musi być zarówno ciepła, jak i miękka. Wymagane są też odpowiednie właściwości izolacyjne. Co więcej, prawidłowy dobór produktu sprawi, że nasza wykładzina dywanowa będzie dopasowanym uzupełnieniem aranżacyjnym naszego salonu.

 

Wykładzina do pokoju dziecięcego

W miejscach w których bawią się dzieci, wykładzina dywanowa będzie pełniła rolę swojego rodzaju bufora, zapewniając ewentualne miękkie lądowanie naszym pociechom. Co więcej, ciepłe oraz miękkie runo to ochrona przed chłodem, ale też niechcianymi stłuczeniami w trakcie energicznych zabaw na podłodze. Pokoje dziecięce warto zaopatrzyć w takie wykładziny dywanowe, które łatwo się czyści, ale też które posiadają właściwości hipoalergiczne. Popularne są także modele, które zawierają specjalną powłokę antyzabrudzeniową.

 

Wykładzina na klatkę schodową

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, wykładzina dywanowa to naprawdę rozsądne rozwiązanie, jeżeli chodzi o pokrycie schodów, a wszystko z uwagi na fakt, że materiał ten dobrze tłumi dźwięk, a także skutecznie zapobiega ślizganiu się na stopniach. Nawet jeśli dojdzie do upadku, będzie to dobre zabezpieczenie przed urazami oraz stłuczeniami. Jako że runo wykładziny dywanowej będzie zbierało zarówno włosy, jak i kurz – podczas wchodzeniu i przy schodzeniu ze schodów, nie będą się one wzbijały w powietrze.

 

Oprócz pomieszczeń mieszkalnych i biurowych, wykładzina dywanowa jest dobrym wyjściem dla lokali komercyjnych i usługowych, a nawet przestrzeni typowo hotelowych. Największa zaleta tego rozwiązania w tym przypadku to tłumienie odgłosów chodzenia, co chyba najbardziej zachęca do jej zastosowania. To właśnie też z tego powodu, podłogi wykończone wykładziną dywanową wykorzystywane są bardzo często m.in. w gabinetach oraz salonach sprzedaży, w bankach, w restauracjach, w showroomach oraz w klubokawiarniach. Co więcej, coraz częściej wykładziny dywanowe spotyka się też w dobrych klubach muzycznych.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Kliknij ?, aby poznać naszą politykę prywatności i cookies. alt alt