Gdzie i jak stosować wełniane dywany w nowoczesnych wnętrzach?

W jakich miejscach powinny znaleźć się dywany?

Chociaż współcześnie dywany traktowane są raczej jedynie jako element ozdobny, warto wrócić do ich pierwotnego znaczenia i pierwotnej funkcji – nie tylko ozdobnej, ale również chroniącej przed zimnem. Każdy z nas pamięta zapewne szerokie wykładziny w mieszkaniach dziadków, a następnie szerokie i długie dywany w domach naszych rodziców. Sami dzisiaj decydujemy się raczej na niewielkie, ozdobne dywany o wymyślnych kształtach, wykonane z materiałów przyjemnych w dotyku. Warto jednak pochylić się nad tą kwestią i zastanowić, czy większy dywan nie sprawdzi się lepiej.

Markowy dywan to spory wydatek

Cena dywanu, szczególnie gdy w grę wchodzą dywany wełniane (https://interviol.pl/dywany), może wynieś od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jeśli jednak zależy nam nie tyle na samej estetyce, co na praktycznym wymiarze tego dodatku do mieszkania, bez wahania powinniśmy taki zakup poczynić. Oczywiście po uprzednim dokładnym przyjrzeniu się dostępnym na rynku propozycjom. Dobry dywan zapewnia izolację od zimnego podłoża, co jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem w domach nieposiadających ogrzewania podłogowego. Znakomicie sprawdzają się również w domach, w których są małe dzieci, najchętniej bawiące się właśnie na ziemi. Gruby dywan będzie nie tylko chronił dziecięce ciało przed wychłodzeniem, ale będzie również sprawiać przyjemność podczas zabawy miłym dotyku materiałem oraz ciekawym wzorem.

Doceń polskie produkty

Nie warto wierzyć powszechnym opiniom, że jedynie zagraniczne marki są coś warte. Krajowe produkty nierzadko okazują się znacznie lepsze jakościowo, tak, jak to dzieje się w przypadku chociażby firmy Dywilan  (https://interviol.pl/dywany). Dywany wełniane  (https://interviol.pl/dywany), jakie w ofercie posiada ten znakomity polski producent, to najlepsza jakościowo wełna, nie tylko aksamitnie przyjemna w dotyku, ale również trwała. To oznacza, że nie musi być traktowana jak słynny obraz – można na nim przesiadywać, można pozwalać bawić się na nim dzieciom czy często go odkurzać. Jego forma, kolor i wzór pozostaną niezmienione.

Marki, których produkty warto mieć w domu

Połączenie nowoczesnych, ascetycznych wnętrz i wzorzystych, wyrazistych oraz niepowtarzalnych dywanów, które podkreślą wygląd absolutnie każdego wnętrza – właśnie takie są produkty znakomitej firmy Tarkett  (https://interviol.pl/tarkett). To firma wszechstronna, ponieważ poza dodatkami w postaci dywanów czy wykładzin jest w stanie zaoferować również same podłogi – oczywiście także najwyższej klasy. Wśród ciekawych marek należy wymienić również producenta CarpetDecor-Fargotex, którego specjalnością są łatwe w czyszczeniu dywany. Z tego względu wykorzystywane są nie tylko w mieszkaniach czy domach, ale coraz częściej również w biurach, a nawet niektórych restauracjach. Praktyczne i piękne, możliwe do zastosowania absolutnie wszędzie – to ich największa zaleta. Dywany wełniane  (https://interviol.pl/dywany) warto kupić również od niemieckiego producenta - firmy Obsession. Ich największą zaletą są naprawdę niepowtarzalne wzornictwo, trudne do podrobienia czy podpatrzenia u jakiegokolwiek innego twórcy tego typu.

W jakich pomieszczeniach warto zastosować dywany?

W tym wypadku nie ma reguły – dywan może pojawić się wszędzie tam, gdzie na podłodze położone są zimne płytki lub tam, gdzie wnętrze wydaje się nam nieco puste. W jednym i w drugim przypadku położenie dywanu będzie jedynie plusem dla mieszkańców domu czy mieszkania.

Gdzie kupować dobrej jakości dywany?

Miejsc do zakupów nie brakuje, jednak najrozsądniej jest wybierać sklepy posiadające bezpośrednio dostęp do produktów najlepszych marek, a także mająca zawsze pod ręką aktualne katalogi – tak jak internetowy sklep Interviol .

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Kliknij ?, aby poznać naszą politykę prywatności i cookies. alt alt