Dlaczego panele winylowe zawładnęły wnętrzami?

Sekret paneli winylowych

Sukces paneli winylowych w ostatnich latach jest niezaprzeczalny. W naszych domach i mieszkaniach pojawiały się powoli, nieśmiało, najpierw w najtrudniejszych do opanowania pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Dzisiaj królują również w salonach, a nawet… w respiracjach czy innych miejscach użyteczności publicznej. Dlaczego tak się stało?

Rozwiązanie warte swojej ceny

Patrząc na dobrej klasy panele winylowe  (https://interviol.pl/panele-winylowe), pochodzące od takich producentów, jak choćby Pergo  (https://interviol.pl/pergo) czy Tarkett  (https://interviol.pl/tarkett)  niemal od razu rzuca się w oczy różnica cenowa pomiędzy tradycyjnymi, drewnopodobnymi panelami goszczącymi w naszych domach, a ich nowoczesnymi odpowiednikami. Warto to jednak powiedzieć już w tym miejscu – wszystkie te produkty, niezależnie od wybranego wzoru, są warte swojej ceny. Pytanie tylko, dlaczego?

Dom w panelach winylowych

Sekretem, jaki tkwi w panelu winylowym  (https://interviol.pl/panele-winylowe) polega na jego właściwościach. Chodzi przede wszystkim o jego skład, powodujący to, że jest nieprzemakalny, dlatego idealnie sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach, takich, jak łazienka czy kuchnia. To właśnie w nich panele LVT  (https://interviol.pl/panele-winylowe) pojawiły się jako pierwsze. Stamtąd przeniosły się na salony – zdobywając uznanie domowników – a dalej – poza warunki czysto mieszkaniowe. LVT (https://interviol.pl/panele-winylowe) składa się z takich materiałów, jak włókno szklane czy PCW oraz specjalne warstwy ochronne, w tym warstwy chroniące przed przemakaniem. To sprawia, że bez względu na miejsce zastosowania, panele sprawdzą się doskonale. Ich ogromna wytrzymałość na nacisk oraz ścieranie gwarantuje wieloletnie zadowolenie z raz dokonanego wyboru. Co więcej, są znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu – szczególnie w przypadku domowych salonów – ponieważ materiał, z jakiego powstają, jest trudnopalny. Ich zalet jest jednak znacznie więcej.

Pierwszorzędna imitacja

Od kiedy lubimy otaczać się w domach naturalnymi surowcami, takimi jak drewno czy kamień, upodobaliśmy sobie również wszelkie materiały, które są w stanie te niezbyt tanie w zakupie i nie zawsze łatwe w obróbce materiały zastąpić imitacją. Tak więc trudno dziwić się popularności nowoczesnych paneli, jeśli za nieco wyższą cenę zakupu możemy dostać klasyczną jodełkę francuską (https://interviol.pl/panele-winylowe) czy ukochaną przez wielu jodełkę klasyczną (https://interviol.pl/panele-winylowe). Tak samo dobrze nowoczesne panele są w stanie imitować choćby kamień.

Montaż? Żaden problem!

Niezależnie od wielkości i szerokości, wszystkie produkty należące do kategorii paneli winylowych doskonale się układa – to również jedna z zalet na niekończącej się liście rzeczy, dla których warto się na nie zdecydować. Sposób ich montażu nieco przypomina montowanie wykładziny PCV, jednak nie jest identyczny. I tak jak prosto się je układa, tak samo bez trudu można zadbać o ich czystość – nawet bez stosowania odpowiedniej chemii, przeznaczonej jedynie da takiego materiału. Odpowiedzialna za to jest wierzchnia warstwa poliuretanu, która nadaje całości odpowiednią właściwość.

Jakich producentów warto brać pod uwagę?

Istnieje przynajmniej kilka firm, które warto uwzględnić w swoich zakupowych zamiarach. Chodzi przede wszystkim o firmę Tarkett (https://interviol.pl/tarkett), od lat słynącą z produkowania doskonałej jakości, nowoczesnych paneli winylowych. Na liście znajduje się też firma IVC, skupiona na produkowaniu płytek LVT oraz nowoczesnym wzornictwie, idealnie wpasowującym się w dzisiejsze trendy architektoniczne i projektowe. Gerflor to także pewnik, jeśli chodzi o doskonałej jakości panele. Wśród produktów tego producenta można znaleźć także odpowiedniki nadające się do zastosowania w przestrzeni publicznej, w tym w restauracjach czy klubach. Podobną ofertę prezentuje producent Designflooring.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Kliknij ?, aby poznać naszą politykę prywatności i cookies. alt alt